Informacje

Producenci

Nowe produkty

Dostawcy

Brak dostawców

Za co w piecu odpowiada motoreduktor?

Posted by     02/13/2023 08:20:15    0 Comments
Za co w piecu odpowiada motoreduktor?

Motoreduktor to ważny komponent pieców wyposażonych w podajnik. Wykorzystywany jest również w modelach zasilanych alternatywnym opałem, takim jak pellet. Urządzenie odpowiada za sprawną i wydajną pracę podajnika, na końcu którego jest montowane.

Na rynku dostępne są warianty zarówno dopasowane do konkretnych urządzeń z odpowiednim typem końcówki w przewodach przyłączeniowych, jak i typy uniwersalne. Motoreduktory do pieca o zróżnicowanej mocy można znaleźć także w naszym sklepie.

Najważniejsze elementy mechanizmu to silnik elektryczny oraz przekładnia (w niektórych wariantach dwie przekładnie). Ta druga część odpowiada za wprawianie w ruch śruby ślimaka lub specjalnej szuflady, w zależności od tego, czy piec wyposażony jest w podajnik ślimakowy, czy też tłokowy. Dzięki sprawnym mechanizmom opał dystrybuowany jest prosto do komory spalania.

Parametry zarówno silnika, jak i przekładni uzależnione są od mocy oraz gabarytów samego pieca. W celu zwiększenia swojej wydajności motoreduktor może być rozbudowany o dodatkowe akcesoria i systemy, takie jak kołnierze łączące, przewietrzniki oraz specjalne osłony.

Motoreduktor – zwarty i efektywny mechanizm

Niewątpliwie na tle tradycyjnego sprzętu napędowego motoreduktor wyróżnia się kompaktowością. Nie zajmuje wiele miejsca, a cały jego mechanizm umieszczony jest w szczelnej oraz odpornej na wysokie temperatury i urazy obudowie, wykonanej ze stopów aluminium. Zintegrowany system podzespołów daje możliwość sprawnego ustawienia i kontrolowania parametrów odpowiednich dla urządzenia, co nie jest takie oczywiste w przypadku aparatury z układem rozproszonym, w którym do każdego elementu potrzebne są oddzielne konfiguracje.

Warto wiedzieć, że motoreduktory nowej generacji są nawet kilkunastokrotnie mniejsze od klasycznych napędów, dzięki czemu mogą bezproblemowo funkcjonować nawet w niedużej przestrzeni.

ustawienia ciasteczek