Kotły na pellet wyposażone w zasobnik | Termika 2, Laguna 2P

Kotły domowe na pellet

Jest 3 produktów.

W przeciwieństwie do wielu wyrobów opałowych wytwarzanych z odpadów drzewnych, pellet może być stosowany jedynie przy użyciu specjalnych kotłów i nie wolno nim palić np. w piecach węglowych.

Piece i kotły na pellet w porównaniu do tradycyjnych pieców są o wiele wygodniejsze w obsłudze, dzięki zaawansowanej automatyzacji, ponadto pellet spala się powoli i równomiernie, co przekłada się na dłuższe zachowanie ciepła w pomieszczeniu.

Poszukujesz nowoczesnych, wydajnych, a jednocześnie ekologicznych rozwiązań grzewczych? Jeżeli tak, to nasze kotły na pellet z pewnością spełnią Twoje oczekiwania! W sklepie internetowym znajdziesz bowiem wyroby tak renomowanych producentów, jak m.in. EdilKamin – marka ta uchodzi w branży już od dawna za gwarancję najwyższej jakości.

Bardzo wydajne kotły na pellet Laguna 2 P oraz Termika2

Obydwie serie produktów są przede wszystkim bardzo uniwersalne – nadają się do układów zamkniętych i otwartych, bez trudu można je również wdrażać do istniejących już instalacji. Doskonale sprawdzą się ponadto w domach energooszczędnych, ponieważ istnieje możliwość ich połączenia z modułami fotowoltaicznymi, aby jeszcze bardziej zmniejszyć koszty eksploatacji.

Ogromnym atutem urządzeń z serii Laguna 2 P i Termika2 jest także to, że są niezwykle łatwe w obsłudze, zwłaszcza jeżeli zamontujemy inteligentne wyposażenie dodatkowe – automatyczny system załadunku pelletu, czy moduł komunikacyjny umożliwiających zarządzenie pracą kotła z poziomu urządzeń mobilnych.

Dostępne są modele o różnej mocy, dzięki czemu w łatwy sposób dobierzesz odpowiednie urządzenie grzewcze do domu lub zakładu.

Modele urządzeń wyposażone są w zasobnik na pellet z trwałej, solidnej i ocynkowanej blachy. Jest to bardzo ważny element kotłów, ponieważ wpływa na ich dynamiczną i efektywną funkcjonalność. Obsługa kotła jest prosta i nieabsorbująca.

Zasobnik na pellet to zbiornik, w którym przechowuje się pellet. Przede wszystkim jednak dzięki właściwemu zaprogramowaniu używa się go do dawkowania odpowiednich proporcji paliwa, które następnie doprowadzane jest do palnika.

Wszystkie dostępne u nas produkty zostały poddane ocynkowaniu, dzięki czemu są wytrzymałe oraz odporne na korozję. Stalowa obudowa jest szczelna i solidna co uniemożliwia pojawienie się niepożądanych przedmiotów, substancji oraz odpadów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu online!.

Kotły na pellet – na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model?

Wybór systemu, który zasili instalację grzewczą w naszym domu nie jest najprostszy, ponieważ na rynku dostępnych jest obecnie wiele zróżnicowanych opcji. Jednym z cieszących się aktualnie niesłabnącą popularnością rozwiązań są prezentowane w tej kategorii nowoczesne piece na pellet. Charakteryzują się one nie tylko bardzo prostą obsługą, ale przede wszystkim efektywnością pracy. Aby jednak w pełni skorzystać z funkcjonalności tego typu kotła, należy pamiętać o dobraniu urządzenia o parametrach technicznych odpowiadających zapotrzebowaniu użytkowników na ciepło. Co więcej, kluczowe dla wygody korzystania z tego typu pieca jest również wyposażenie systemu w automatykę, dzięki której obsługa nie sprawi przeciętnemu użytkownikowi żadnych problemów.

Czy piece na pellet są funkcjonalne i tanie w eksploatacji?

Modele z serii Laguna 2 P i Termika2 to kotły doskonale sprawdzające się w swojej roli. Skonstruowane z solidnych i trwałych materiałów, przez długi czas zapewnią optymalny komfort cieplny w każdym domu. Zastosowane innowacyjne rozwiązania technologiczne sprawiają, że ich praca jest bardzo cicha i bezawaryjna. Użytkownicy zaś bardzo cenią sobie funkcję automatycznego wygaszania i rozpalania, a także programator czasowy ułatwiający dostosowanie ustawień do potrzeb. Piece te bardzo efektywnie spalają paliwo, co przekłada się na niższe koszty ich eksploatacji.

Dlaczego opłaca się kupić kocioł na pellet w ALDOM?

Ponieważ dzięki temu otrzymają Państwo solidny i wydajny kocioł na pellet od sprawdzonego producenta o mocy dostosowanej do kubatury budynku i zapotrzebowania użytkowników na ciepło. Piece dostępne w naszej ofercie to urządzenia ekonomiczne, ekologiczne i wydajne, których obsługa nie sprawia większych problemów – szczególnie jeżeli wyposażą Państwo swój model w automatyczny system załadunku czy też moduł umożliwiający sterowanie na odległość. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z proponowanymi w tej kategorii piecami na pellet – zapraszamy!

Podkategorie

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów