Piec na pellet z płaszczem wodnym

Piecyki wodne na pellet

Jest 1 produkt.

Jeżeli szukają Państwo niedrogiego, a jednocześnie ekologicznego rozwiązania umożliwiającego ogrzewanie domu lub mieszkania w komfortowy sposób, to nasza oferta idealnie wpasowuje się w Państwa oczekiwania. Dysponujemy bowiem rozbudowanym asortymentem obejmującym funkcjonalne piecyki wodne na pellet, które można wykorzystać zarówno jako centralny element instalacji grzewczej, jak również włączyć je do już istniejącego systemu pracującego w układzie zamkniętym, bądź otwartym. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby połączyć nasze produkty z panelami słonecznymi.

W naszej ofercie znajdą Państwo dziewięć modeli piecyków wodnych na pellet, które różnią się od siebie w zakresie mocy nominalnej, materiału, z jakiego wykonano palenisko (stal, żeliwo lub połączenie obu tych materiałów), a także dostępnych opcji dodatkowych. Są to wyroby renomowanego producenta EdilKamin, który na rynku uchodzi obecnie za swego rodzaju gwarancję niezwykle starannego wykonania i jakości.

Koniecznie trzeba również podkreślić, że oferowane przez nas produkty prezentują się niezwykle stylowo i mogą stanowić atrakcyjny wizualnie element aranżacji wnętrz.

Piec na pellet z płaszczem wodnym

Coraz chętniej wybieranym urządzeniem opałowym także wśród naszych klientów jest piec na pellet z płaszczem wodnym o eleganckim i nowoczesnym wyglądzie. Płaszcz wodny jest kawałkiem rury ulokowanym nad paleniskiem, pełniącym funkcję pośrednika, przez który przepływa wytworzone w kominku ciepło. W podobny sposób działa wiele kotłów opalanych tradycyjnym paliwem, dla odmiany jednak aparatura z płaszczem wodnym wygląda znacznie bardziej estetycznie i uniwersalnie, dzięki czemu łatwo ją dopasować do wielu wnętrz salonów. Trudno jest przecież wyobrazić sobie kocioł ulokowany w tej część domu, na szczęście najnowszej generacji piece wodne łamią te stereotypy. Atrakcyjną stylistycznie alternatywą dla takiego pieca jest także kominek z płaszczem wodnym, chociaż w tym wypadku warto również pamiętać o jeszcze dodatkowym źródle ciepła.

Oczywiście poza walorami estetycznymi tego typu piece i kominki zaskakują swoją wydajnością. Do tego wysokoenergetyczny pellet spalający się powoli i jednostajnie, zapewnia rozkład ciepła w całym mieszkaniu i utrzymuje je przez dość długi czas – nawet przez kilka godzin po wygaśnięciu paliwa opałowego.

Jakie są zalety kominków i pieców z zainstalowanym płaszczem wodnym?

Urządzenia wyposażone w szczelny płaszcz wodny są przede wszystkim bardziej wydajne w porównaniu z wieloma tradycyjnymi piecami. Zarówno przy budowie domu, jak i w trakcie generalnego remontu warto rozważyć opcję zakupu tego typu pieca lub komina, ponieważ:

  • ogrzewają nie tylko pomieszczenie, w którym się znajdują, ale zapewniają także ciepło w obrębie całego domu,
  • nie generują wysokich kosztów ogrzewania w porównaniu do np. pieca gazowego. Różnica wynosi mniej więcej 30%,
  • mają bardziej elastyczne zastosowanie, można je podłączyć do systemu ogrzewania ściennego, podłogowego lub zbiornika z ciepłą wodą.
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji