Piecyki wodne

Piecyki wodne, znane również jako kotły wodne, to urządzenia grzewcze, które służą do podgrzewania wody. Następnie może być ona wykorzystywana do obsługi systemów centralnego ogrzewania, rozprowadzając ciepło po całym obiekcie.

Piecyki wodne działają na zasadzie przepływu wody przez komorę spalania, gdzie jest ona ogrzewana przez płomień. Następnie podgrzaną ciecz przesyła się do systemu grzewczego, gdzie ciepło jest rozprowadzane do pomieszczeń lub magazynowane w zbiorniku buforowym.

Piecyki wodne umożliwiają ogrzewanie wielu pomieszczeń jednocześnie, poprzez podłączenie ich do systemu grzewczego z rozprowadzeniem wody. Woda podgrzewana przez piecyk może być przesyłana przez rurki lub podłogowe ogrzewanie, co zapewnia równomierne i efektywne rozprowadzanie ciepła w całym domu.

Efektywne piecyki wodne

Piecyki wodne są znane z wysokiej efektywności cieplnej. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów spalania urządzenia te mogą skutecznie przekształcać energię zawartą w paliwie w ciepło, co prowadzi do zmniejszenia kosztów ogrzewania obiektu. Oferujemy takie urządzenia o różnej mocy, co pozwala na ich zastosowanie także w większych budynkach.

Piecyki wodne pozwalają na podłączenie do innych źródeł energii, takich jak panele fotowoltaiczne. Dzięki temu można jeszcze skuteczniej zoptymalizować koszty ogrzewania. To dobre rozwiązanie w nowoczesnych domach pasywnych, w których stawia się na energię pochodzącą z ekologicznych, odnawialnych źródeł.

Piecyki wodne na pellet

W naszym asortymencie znaleźć można piecyki wodne na pellet. To surowiec powstający z wiór i odpadów drewnianych, wytwarzanych m.in. w zakładach produkujących meble. Pellet jest jednym z bardziej ekologicznych paliw stałych. Podczas jego spalania wytwarza się znacznie mniej dwutlenku węgla.

Oferujemy piecyki wodne na pellet spełniające aktualne wymagania dotyczące ilości zanieczyszczeń przedostających się do atmosfery w trakcie pracy urządzenia. To nowoczesny sprzęt, pozwalający na ogrzanie całego budynku lub wybranych pomieszczeń. Niektóre piecyki wodne wyposażono w systemy, które umożliwiają automatyczne uzupełnianie pojemnika. Kominek na pellet tego typu zapewnia znacznie większą wygodę, a także bezpieczeństwo korzystania. Wspomniane rozwiązania pozwalają też ograniczyć ilość spalanego paliwa.

Innowacyjne rozwiązania w piecykach wodnych

Niektóre piecyki wodne wyposażono w zintegrowane zasobniki wody, które umożliwiają przechowywanie podgrzanej wody do użytku w określonym czasie. To sposób na korzystanie z ciepłej cieczy także w sytuacji, gdy urządzenie jest aktualnie wyłączone. W ten sposób można uniknąć przestojów w ogrzewaniu obiektu, a co za tym idzie – zapewnić komfort cieplny niezależnie od pory dnia.

Wiele nowoczesnych piecyków wodnych jest wyposażonych w zaawansowane systemy sterowania i automatyki. Dzięki temu można samodzielnie programować godziny pracy pieca, kontrolować temperaturę, monitorować zużycie paliwa i uzyskać dostęp do różnych funkcji za pomocą panelu sterowania.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Pomożemy dobrać odpowiednią moc piecyka wodnego do wielkości obiektu i jego potencjału energetycznego. W celu poznania dokładnej specyfikacji naszych urządzeń zapraszamy do kontaktu.

W tej kategorii nie ma produktów.