Piece wolnostojące

Kotły wolnostojące są to urządzenia, które są nie tylko źródłem ciepła, lecz także stylową dekoracją dowolnej aranżacji. Mogą być używane do ogrzewania pomieszczeń w domach jednorodzinnych, budynkach mieszkalnych, a także w niektórych obiektach komercyjnych. W naszym asortymencie znaleźć można piece wolnostojące, które pasują do wnętrz nowoczesnych i klasycznych. To stylowe produkty, które ogrzewają pomieszczenie, jednocześnie pozwalając na obserwowanie ognia.

Oferujemy przede wszystkim piece na pellet. Materiał ten jest jednym z najbardziej ekologicznych dostępnych na rynku. Powstaje z odpadów drewnianych, powstających np. podczas budowy mebli. Surowce pozyskane w ten sposób są następnie poddawane obróbce w celu stworzenia granulatu. Takie paliwo można bardzo łatwo przechowywać, bez konieczności tworzenia osobnych kotłowni. Do klientów trafia on w poręcznych workach.

Jakie zalety mają piece wolnostojące?

Piece wolnostojące są chętnie wybierane przez osoby, które stawiają na estetyczny wygląd takich urządzeń. Do najważniejszych zalet tego rodzaju kominków na pellet warto zaliczyć:

  • brak konieczności tworzenia kotłowni czy innego miejsca, w którym mają stanąć urządzenia grzewcze,

  • dodatkowe źródło ciepła, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w sezonie zimowym,

  • możliwość wyeksponowania pieca, stawiając go np. w salonie,

  • dostępność w różnych wersjach kolorystycznych i stylach,

  • możliwość stworzenia klimatycznego wnętrza, w którym pojawia się ogień.

W naszym asortymencie są dostępne piece wolnostojące w różnych rozmiarach i stylach. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie odpowiedniego produktu do danego wnętrza. Piece wolnostojące sprawdzają się świetnie przede wszystkim w domach, ale można zamontować je też w hotelach, lokalach usługowych i handlowych, a nawet restauracjach.

Jaki piec wolnostojący wybrać?

Wybierając piec wolnostojący, warto pamiętać o kilku czynnikach. Najważniejsza jest stylistyka takiego produktu. Z założenia ma być on bowiem dekoracją pomieszczenia i ważnym punktem w danym wnętrzu. Nie bez znaczenia są też wymiary, pozwalające na wkomponowanie kominka we wnękę czy inną przestrzeń.

Oferujemy kotły w różnych wersjach, także jeśli chodzi o moc. Pomagamy wyliczyć, z jaką wydajnością powinien pracować dany produkt. Piec wolnostojący jest bowiem nie tylko dekoracją pomieszczenia, lecz także dodatkowym źródłem ciepła, który pozwala na ogrzanie danego pokoju. Dobierając moc, należy skupić się przede wszystkim na wielkości wnętrza i sposobie oraz skuteczności ocieplenia budynku.

Piece wolnostojące zgodne z normami

Piece wolnostojące dostępne w naszym sklepie to urządzenia, które spełniają normy dotyczące ilości zanieczyszczeń przenikających do atmosfery. Produkty te mają certyfikat Ecoprojekt. Są zgodne z obowiązującymi przepisami, które narzuciły na użytkowników konieczność wymiany aktualnie posiadanych kotłów na te bardziej ekologiczne. Taki sprzęt zapewnia nie tylko mniej szkodliwy wpływ na środowisko, lecz także zużycie mniejszej ilości paliwa.

Zachęcamy do sprawdzenia dostępnych pieców wolnostojących. Nasi specjaliści pomogą dopasować odpowiednie rozwiązanie do danego budynku i potrzeb klienta. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

W tej kategorii nie ma produktów.

ustawienia ciasteczek