Zapalarka do pelletu | Zapalarka do pieca Lazar

grzałki, zapalarki

Jest 10 produktów.

W naszym asortymencie dostępne są również grzałki elektryczne do pieca. Tego typu komponenty są trwałe i solidne i nie powinny zużywać się szybciej, niż jest to prognozowane, oczywiście jeśli piec jest eksploatowany w prawidłowy sposób. Z pragmatycznego punktu widzenia warto jednak zaopatrzyć się w zapasową zapalarkę do pelletu, na wypadek, gdyby oryginalna została zużyta w szybszym czasie, niż zostało to przewidziane. Najlepiej wymianę tej części zlecić profesjonaliście, aby uniknąć ryzyka ponownej awarii.

U nas można kupić zarówno uniwersalne grzałki, jak i warianty dedykowane do kotłów z konkretnych serii.

Powietrzne grzałki elektryczne suche prezentowane w tej kategorii to komponenty kluczowe do prawidłowego działania kotłów na pellet.

Osiągając w krótkim czasie bardzo wysoką temperaturę, doprowadzają do zapłonu paliwa stałego znajdującego się w kotle – pelletu, zrębków drzewnych czy brykietu węglowego. W rezultacie bez większych problemów i relatywnie szybko system grzewczy zostaje uruchomiony, a w pomieszczeniach podłączonych do instalacji podnosi się temperatura.

Powietrzne grzałki elektryczne suche wykonane są z odpowiednio dobranych materiałów, które nie tylko znakomicie przewodzą, ale też dobrze znoszą nagły wzrost temperatury. Co ważne, działanie niekorzystnych czynników nie powoduje utleniania się oraz korodowania oferowanych w naszym sklepie internetowym zapalarek. Dobrze zaizolowane, o optymalnej mocy działania, przez długi czas będą spełniały swoje zadanie. Ich zamontowanie nie sprawia większych problemów fachowcowi na co dzień zajmującemu się techniką grzewczą.

Jednym z chętniej kupowanym przez naszych klientów modeli grzałek jest zapalarka do pieca Lazar. Dzięki niej powietrze bardzo szybko uzyskuje wysoką temperaturę. Ponadto model cechuje się trwałością (nawet do 100 000 cykli grzewczych) i jest odporny na korozję i utlenianie.

Jak można zapobiegać szybkiej eksploatacji grzałki do pieca na pellet?

Grzałka do pieca na pellet jest istotnym elementem całego urządzenia i wpływa na jego prawidłowe funkcjonowanie. Niestety nawet nieświadomie można ją łatwo uszkodzić. Najczęściej popełniane błędy, które mają negatywny wpływ na grzałkę, ale również na inne części pieca to:

  • palenie pelletem słabej jakości,
  • brak regularnej kontroli stanu technicznego pieca,
  • gromadzenie się pyłu oraz innych przedmiotów obcych w okolicach palnika,
  • wadliwa instalacja nawiewna w pomieszczeniu, gdzie znajduje się piec lub kocioł,
  • niewłaściwie dobrane parametry rozpalania kotła, przez co zapalarka do pieca na pellet zużywa się intensywnie już na samym początku, ponieważ pobór mocy jest nadprogramowy,
  • pokrycie czujników ognia różnego typu zanieczyszczeniami,
  • przyczyny zewnętrzne, które nie są związane z samą pracą pieca (zwarcia prądu, skoki napięcia, niesprawna instalacja elektryczna).

Jest jeszcze wiele innych powodów „nadprogramowych” uszkodzeń grzałki oraz innych elementów pieca, dlatego ważne są cykliczne przeglądy serwisowe, potwierdzane odpowiednimi certyfikatami.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
ustawienia ciasteczek