Sprzedaż czujników temperatury spalin

czujniki

Jest 24 produktów.

Bezpieczne oraz komfortowe użytkowanie pieców na paliwa stałe jest obecnie zapewnione przez zaaplikowane w nowoczesnych systemach grzewczych, technologicznie zaawansowane rozwiązania – czujniki. Pozwalają na stałą kontrolę działania urządzenia, monitorując parametry temperaturowe w kotle, eliminując ryzyko nadmiernego spadku temperatury lub jej nieoczekiwanego wzrostu, mogącego stworzyć zagrożenie wystąpienia pożaru.

W naszej ofercie dostępne są moduły o zróżnicowanych funkcjach, nie tylko wykorzystywane do pomiaru temperatury spalin czy odpowiedzialne za zablokowanie dopływu paliwa w przypadku przekroczenia pewnych wartości. W rezultacie możliwe jest na przykład zaprojektowanie takiego systemu grzewczego, który pozwoli na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz budynku na podstawie pomiarów wykonanych na zewnątrz. Interesującą opcją jest również czujnik optyczny płomienia, a także komponenty montowane w pokoju, zbierające niezbędne do zaplanowania pracy kotła informacje.

Dlaczego warto zainstalować czujnik temperatury spalin?

Aby systemy grzewcze funkcjonowały prawidłowo, wydajnie, ale również bezpiecznie, warto wyposażyć dom w odpowiednie urządzenia. Akcesoria te na podstawie odpowiednich parametrów, mierzą oraz przekazują informacje dotyczące wysokości temperatury lub stężenia spalin. Czujniki CO, czy czujniki otwarcia okna stają się powoli standardem w wyposażeniu wielu mieszkań.

W naszym asortymencie można również kupić czujniki temperatury spalin. Ich głównym zadaniem jest pomiar i analiza temperatury spalin, które docelowo wylatują w komin. Informacje przekazane są do sterownika, który jest tak zaprogramowany, aby na podstawie uzyskanych parametrów ustawić pracę dmuchawy, w taki sposób, aby zminimalizować utratę ciepła oraz energii. Dzięki temu czujniki temperatury:

  • zwiększają efektywność kotłów lub pieców,
  • redukują zużycie „nadprogramowego” opału,
  • minimalizują ryzyko szybkiej eksploatacji.

Dostępne u nas czujniki temperatury spalin są wysokiej jakości i pochodzą od sprawdzonych dostawców. Urządzenia składają się z trwałych i solidnych elementów takich jak:

  • głowica pomiarowa,
  • kołnierz z odpowiednim otworem ułatwiającym montaż,
  • kabel – szczelnie izolowany.

Ponadto w naszym asortymencie znajdziecie Państwo również m.in. czujniki temperatury palnika, czujniki optyczne płomienia, czujniki pogodowe oraz czujniki pokojowe.

Serdecznie zapraszamy – jako ekspertom z zakresu techniki grzewczej, w kwestii doboru najlepszych rozwiązań z tego zakresu, mogą nam Państwo zaufać.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 24 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 24 elementów